Makyaj

Aydınlatıcı Kalemlerin Makyaja Sağladığı Etki

Aydınlatıcı kalem nasıl kullanılır? Göz aydınlatıcı kalem makyaja nasıl etki eder?

Merhaba Buğulu Kadınlar!

Aydınlatıcı kalemler ile ilgili yazmak istedim bugün. Gerçekten makyaja inanılmaz bir cazibe katıyorlar. Ancak doğru kullanım açısından birçok kadının kafasında soru işaretleri bulunuyor. Gelin başlayalım isterseniz.

Aydınlatıcı göz kalemleri özellikle küçük gözlü kadınların çantasından eksik etmemesi gereken ürünler içindedir. Ten ve beyaz olarak farklı tonlamaları bulunan bu göz kalemleri gözleri aydınlık ve büyük göstermeye yardımcıdır. Ben bile normal insanlara oranla büyükçe olan gözlerimde severek tercih ediyorum. Taze ve ışıklı bir görünüm yaratıyor.

Özellikle geç uyuduysanız ve ertesi gün için yorgun görünmeyen canlı gözler elde etmek istiyorsanız sadece iyi bir kapatıcı, güzel bir aydınlatıcı göz kalemi ve bol rimel uygulaması yapmanız yeterli olacaktır.

Gözleriniz küçük ise kesinlikle siyah göz kalemi sürmenizi önermem. Bu gözü daha da küçültüyor. İllaki keskin bir siyah söz konusu olsun, gözlerim derin görünsün istiyorsanız aydınlatıcı göz kaleminizi sürün ve kirpik diplerinize siyah far uygulayın. Emin olun sonuç daha iyi olacaktır.

Loreal aydınlatıcı göz kalemi ya da nars aydınlatıcı göz kalemi kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak son zamanlarda yeni bir favorim daha var. O da Rimel London Brow This Way Highlighted Pencil Aydınlatıcı Kalem. Bu kalemin farklı tonları mevcut ama ben 002 numarasını kullandım. Hafif ışıltılı bir yapıya sahip. Aynı zamanda farklı göz makyajları yaptığımda göz pınarlarımı aydınlatmak için de bu ürünü tercih ediyorum. Gratis mağazalarında satılıyor. 28 TL gibi bir fiyatı var ama Gratis kartınız bulunuyorsa 17 TL gibi uygun bir fiyata alabiliyorsunuz.

Aydınlatıcı kalemler gibi kaş için de farklı ürünler var. Kaş boyama uygulamasını sıklıkla yapıyorsanız kaş bitiminden göz kapağına geçişi aydınlık şekilde vurgulamak için aydınlatıcı kaş kalemlerini de tercih edebilirsiniz. Bu ürünler göz kalemlerine nazaran daha kaygan ve sıvı yapıdalar. Bu nedenle önce fırçaya biraz alıp bu şekilde uygulamanızı öneririm.

Siyah ve beyaz göz kaleminin yarattığı farklı görünümü ve göz büyüklüğüne olan etkisini gözlemlemeniz adına aşağıya görsel ekliyorum.

beyaz siyah göz kalemi etkisi

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı