GenelModa

Huawei Watch Fit 2 Özellikleri ve Yorumları – İnceleme

Huawei Watch Fit 2 özellikleri, Huawei Watch Fit 2 yorumlar, Huawei Watch Fit 2 inceleme, Huawei watch fit 2 ekşi, Huawei Watch Fit 2 iphone uyumlu mu, Huawei Watch fit hangi telefonlarla uyumlu?

Merhaba sevgili Buğulu Makyaj okurları;

Evet genellikle moda ve kozmetik üzerine blog yazıyor olsam da, akıllı saat kullanan – seven biri olarak sizlere giyilebilir teknoloji kategorisinde bir içerik oluşturmak istedim. Çünkü akıllı saatler artık çok popüler ve fazla uygun fiyatlı olmadıkları için seçim yaparken zorluk yaşanabiliyor. Güncel olarak şuanda Huawei Watch Fit 2 cihazını kullanıyorum ve almak isteyen ya da ürünün özelliklerini araştıranlara detayları aşağıda iletiyorum 🙂 Umarım seçim konusunda sizde fikir verebilir. Keyifli okumalar…

Huawei Watch Fit 2 özellikleri

Huawei Watch Fit 2 özellikleri, benim gibi dijital medya sektöründe çalışan ya da telefonu ile çok bağımlı bir işe sahip olanlar için son derece yeterli. Şunu belirtmem de fayda var ki bu cihazdan önce Xiaomi Mi Watch Lite kullanıyordum. Aramalarda zil sesi çıkmadığını, sadece titrediğini fark ettim. Birde konuşma özelliği bulunmuyordu. Bazen telefon yanımda olsa dahi bağlantı kopuyordu. Bu özellikler cihaz kullanımından beni biraz soğutmuştu.

huawei watch fit 2 inceleme

Daha sonra ise Huawei Watch Fit 2 cihazına geçiş yaptım. Tabii kullanmadan önce Huawei Watch Fit 2 yorumları iyice araştırdım. Telefon olarak da Huawei kullanıyorum fakat akıllı saati ilk aldığımda Xiaomi daha uygun fiyatlı geldiği için tercih etmiştim. Şimdi özelliklere geçersek ürün 46 x 33.5 x 10.8 mm boyutunda. Ekranı diğer akıllı saatlere göre biraz daha geniş. Dikdörtgen şekline sahip. Tasarımı güzel, zarif görünüyor. Ancak saat uzun süre kolunuzda kaldığında alt kısımda baya bir iz çıkarıyor. Ben acıtmadığı için bundan rahatsız olmadım.

Şarj süresi fazlasıyla uzun. Saati ilk aldığımda %54 şarjı vardı. 5 gün geçtiğinde halen %15 şarjı duruyordu. Tasarım adına ücretsiz birçok kadran görüntüsü mevcut. Dilediğinizi seçebilirsiniz. İlk bağlantı kurduğunuzda size Huawei Sağlık uygulamasına yönlendiriyor. Saati bu uygulama ile kullanıyorsunuz. Tüm egzersiz verileriniz ve sağlık detaylarınız burada işleniyor. Eğer uygulamanız güncel ise kurulum birkaç dakikanızı alıyor. Kurulum sürecinde saate bildirim gelmesini istediğiniz uygulamaları belirliyorsunuz.

Huawei Watch Fit 2 inceleme

Bu üründe mesaja yanıt oluşturma, emoji gönderme ve daha birçok seçenek bulunuyor. Dilerseniz siz kendi hazır yanıtlarınızı oluşturup bunları da gönderebiliyorsunuz. Bildirim geldiğinde zil sesi seviyesini yine saatten ayarlayabiliyorsunuz. Sesli bir ortamda çalışıyorsanız titreşim ve ses düzeyini en yüksek seviyeye çıkarmanızı öneririm 🙂 Huawei watch fit 2 akıllı saatte konuşma özelliği de var. Ve ses son derece başarılı. Kimse saatten konuştuğunuzu anlamıyor bile. Bu özellik benim için ürünün en mest edici yönü diyebilirim.

Saatin yanındaki tuşa bastığınızda size tüm menüyü gösteriyor. Buradan nabız ölçümü, uyku takibi, bildirimler, el feneri, müzik yönetimi ve diğer tüm detayların ayarlarını yapabiliyorsunuz. Diğer saatimde neyin ayarını nasıl yapacağımı bulmak için çok fazla Google sorgusu yapmak durumundaydım. Bu saatte çok sorun yaşamadım. Sadece ekranı aşağı kaydırdığınızda mesajlar kısmı açılıyor. Oysaki tüm bildirimler buraya düşüyor. Aslında bildirimler yazsa daha iyi olabilirmiş. Çünkü bildirimlerin nereye geldiğini bulmak için çok arama yapmıştım. 🙂

Huawei Watch Fit 2 yorumlar

huawei watch fit 2 özellikleri yorumları Huawei Watch Fit 2 yorumlarıma gelecek olursak; Saati açtığım gibi telefonuma bağlanması, konuşma özelliğinin sorunsuz çalışması, şarj süresinin uzunluğu, şık tasarımı ve ölçüm değerlerinin tutarlılığını başarılı buldum. Ayrıca koşu ve egzersiz adına çokça aktivite mevcut. Düzenli spor yapan kişilerde saati sevecektir diye düşünüyorum. Huawei watch fit 2 ekşi yorumlarını da inceledim. Ürün akıllı saat kategorisinde tam bir fiyat performans bence. Özellikle telefonunuzda Huawei ise hiç sorun yaşamıyorsanız bildirim alma vs. ile ilgili. Evet ve gelelim bir diğer önemli soruya….

Huawei Watch Fit 2 iphone uyumlu mu?

Evet arkadaşlar bu akıllı saat  iOS 9.0 veya üstü ile uyumlu. Yani eğer android kullanmıyorsanız yine de sürüm detayına uygun olarak bu saati tercih edebiliyorsunuz. Hepsiburada ya da diğer e ticaret uygulamalarını takip ederek indirim döneminde kendinize ya da sevdiklerinize alabileceğiniz iyi bir hediye alternatifi. Boyut özelliklerini de aşağıda paylaşıyorum.

Boyut

1.74 inç AMOLED renkli ekran

Çözünürlük

336 x 480 piksel, ÜFE 336

Ben silikon kayışlı modeli kullanıyorum. Tabi isterseniz sonrasında kayış renklerini de değiştirebiliyorsunuz. Tipik bir kullanıcı iseniz şarjı size 14 güne kadar gidecektir. Full performans bir kullanım sağlıyor olsanız dahi 7 güne kadar gider diye düşünüyorum. Zaten detayları kendi web sitelerinde de genişçe anlatmışlar.

Huawei Watch fit hangi telefonlarla uyumlu?

Huawei Watch fit hangi telefonlarla uyumlu? sorusunun yanıtı Android ve IOS 9.0 ve üstü olarak geçiyor. Cihazınız bu detaylara uyum sağlıyor ise akıllı saati sizde kullanabilirsiniz demektir. Peki Huawei Watch Fit 2 telefona nasıl bağlanır? Saati yeni aldıysanız ve kurulum gerçekleştirecekseniz aşağıda paylaştığım linke tıklayarak kolayca ürünü kurabilirsiniz.

Huawei Watch Fit 2 telefona nasıl bağlanır?

Huawei kendi web sitesinde kurulumun tüm aşamalarını en iyi şekilde açıklamış.

Bakınız: https://consumer.huawei.com/tr/support/content/tr-tr15875004/ 

Cihazla ilgili merak edilen diğer bir soru ise Huawei Watch Fit 2 NFC var mı? Benim kullandığım modelde NFC özelliği desteklenmiyor arkadaşlar.

huawei watch fit 2 ekran koruyucu silikon Son olarak saati ve çevresini korumak adına mutlaka ekran koruyucu ve silikon kılıf kullanmanızı öneririm. Yoksa çabuk çizilebilir ve bunu hiç istemeyiz. Ben Trendyol’dan bir silikon kılıf satın aldım. Yanında şarj kablosunun ucunu koruyan aparatta göndermişler. Size de öneri olabilir görselini ekliyorum aşağıya.

 

 

 

Benim saat ile ilgili yorumlarım bu şekilde. Eğer sizde Huawei Watch Fit 2 akıllı saat kullanıyorsanız yorumlarınız aşağıda paylaşabilirsiniz. Böylece ürünü satın almak isteyen kişiler fikir sahibi olabilirler.

Bir sonraki blog içeriğinde buluşmak dileği ile…
Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı