Bakım ÖnerileriGenel

Parfümü Kalıcı Yapmanın Sırları

Koku bayanlar için çok büyük bir kriter. Her zaman güzel kokmak ve kokumuz ile dikkat çekmek isteriz. Ancak her parfüm yeterli kalıcılığa sahip değil. Ancak kokusunu çok sevdiğimiz için de bazı parfümlerden vazgeçemiyoruz. Peki parfümleri nasıl daha kalıcı yapabiliriz?

Öncelikle parfümün ısı ile dışarı yayıldığının altını çizelim. Yani parfümü uygulayacağınız alanları bilmeniz size kalıcılık noktasında büyük yarar sağlayacaktır. Bilekler, boyun, dirseklerin iç kısmı ve göğüslere uygulanan parfüm gün içerisinde daha kalıcı etki edecektir.

Bunun dışında vazelin, parfüm kalıcılığında gerçekten harikalar yaratıyor. Duştan çıktığınızda yukarıda belirttiğim noktalara önce vazelin sürüp ardından parfüm sıkarsanız kalıcılığın ne kadar arttığını göreceksiniz. Eğer cildiniz parfüme karşı hassas ise parfümü kıyafetlerinize sıkmayı tercih edin.

*Bunun dışında küçük bir öneri.*

Biz bayanlar parfüm satın alırken büyük şişeleri bitmemesi açısından seviyoruz ve küçük boylara yönelmiyoruz. Fakat parfüm satın alırken ürünün cep boylarını da alırsanız hem yanınızda kocaman bir şişe ile dolaşmamış olursanız hem de kokunun geçtiğini düşündüğünüz zamanlarda kıyafetinize sıkarak kalıcılık elde edebilirsiniz. 😉

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı