GenelMakyaj

Etkili Bir Makyaj İçin Muhteşem Makyaj Teknikleri

Her kadın kendi yüzüne ve tenine gidecek en ideal makyaj tekniğini belirlemeli. Bunu belirlemenin en doğru yolu deneme yanılma yöntemi. Göz yapısı, yanak yapısı ve hatta dudaklara göre makyaj teknikleri de değişiklik gösterir. Şimdi doğru bir makyaj için nasıl bir başlangıç yapılmalı sorusuna yanıt verelim. İyi bir makyaj iyi hazırlanmış bir ciltten geçer. Yüzünüzün temizliği ve bakımı etkileyici makyaj stilleri oluşturmak adına kilit nokta. Bunun dışında baz seçimi de en az cilt temizliği kadar önemli. Makyaj bazları fondötenin yüzünüzde daha pürüzsüz görünmesine ve gözlerinizde farın daha iyi dağılarak dumanlı bir geçiş yakalamasına olanak sağlıyor.

Fondöteni yüzünüze yayarken kullandığınız makyaj süngerini mutlaka nemlendirin. Nemlendirmeden kullananlar bu şekilde kullanarak ne kadar büyük bir fark ortaya çıktığını rahatlıkla görebilir 🙂 Sünge rinizi suyun altına bir kere götürüp iyice sıkmanız yeterli olacaktır. Ardından ıslak sünger ile fondöteninizi yaydığınızda daha canlı ve parlak bir görünüm kazanacaksınız. Soluk ve pütür pütür bir görünümden rahatsız iseniz süngerler suya!

Temel cilt eşitleme aşamasının ardından yüzünüze sıcaklık katacak en iyi yöntem kontür. Benim bunu yapacak vaktim yok diyorsanız allığınız ile de kısa sürede daha sıcak ve canlı bir yüz elde edebilirsiniz. Allığınızı uygularken fırçada kalan kısmı şakaklarınıza ve boynunuza hafifçe yedirin. Sadece bu işlem bile yüzünüze ayrı bir renk katacaktır. Bunun dışında kontür için vakit harcayabilenler kontür kitlerinden satın alabilirler. Şakaklar burun çizgisi ve yanak altlarına temiz bir sünger ile dağıtım yapıldığında sıcak tonlar yüzünüze yansıyacak ve daha enerjik bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Gelelim gözlere. Öncelikle gözleriniz küçük ise siyah ağırlıklı makyaj yapmaktan vazgeçin derim. Özellikle siyah göz kalemlerini göz içlerinize kesinlikle sürmeyin. Çünkü küçük gözlü kadınlar bu işlem gözlerinizi daha da küçültüyor. Göz içlerinize ten rengi bir göz kalemi sürmek siyah renkten daha iyi bir değişim kazandıracaktır. Aynı zamanda yine küçük gözlü kadınlar için kalın eyelinerdan uzak durmaları gerektiğin belirtelim. Ben eyeliner dan tamamen uzak durmanızı isterim ama seviyorsanız ince çizgiler tercih etmelisiniz. Aksi halde gözleriniz hem küçük hem de aşağı doğru düşük görünebilir. Makyajda koyu renkler seviyorsanız far ile gözlerinizin kenarlarına gölgeleme yapabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha iri görünecektir.

Kalın dudaklı bir kadınsanız oldukça şanslısınız. Renk seçimlerinde zorlanmazsınız yalnızca ten rengine göre seçimler yapabilirsiniz. Ama ince dudaklı bir kadın iseniz sizlere daha dolgun görünüm için birkaç ufak tüyo verebilirim. Öncelikle dudak kaleminin dolgunlaştırma konusundaki etkisini artık hiçbirimiz es geçmemeli 🙂 Dudaklarınızı çerçevelerken hafif bir taşma payı bırakarak dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Bunun dışında ruj sürerken üst dudağınıza belirgin bir çizgi çizmekten vazgeçin. Ruju alt dudağınıza sürün ve üst dudağınız ile yedirirken hafif taşırarak yedirin. Belirgin taşırılmış ruj izleri gerçekten kötü görünüyor. Ama rujun hafif darbeler ile yedirilmesi daha belirsiz ama daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Kalın dudaklı kadınlarda en beğendiğim favori makyaj tekniği net bir ten makyajı, yoğun rimelli kirpikler ve kırmızı ruj. Dudağı büyük kadınlar göz makyajı ile kendini yormamalı. Aydınlık bir cilt makyajı ile kırmızı rujun cazibesini göstermeli 🙂

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı