Bakım Önerileri

Cosrx Cleanser Ürünleri – Temizleyici Jel ve Yatıştırıcı Köpük

Cosrx akne önleyici jel, Cosrx akne önleyici temizleme jeli, Cosrx yatıştırıcı köpük, Cosrx good morning temizleyici jel,

Merhaba Sevgili Buğulu Makyaj okurları;

Sivilcelerimden kurtulamıyorum. İltihaplı sivilceler ile baş edemiyorum diyen herkes buraya! Bugün sizlere detaylı olarak Cosrx markasının 3 ürününü karşılaştırmalı şekilde anlatacağım. Ben Cosrx markasını uzun zamandır kullanıyorum. Yüzümdeki kırmızı sivilceleri denediğim hiçbir şey geçirmemişti. Taki Cosrx – Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser ile karşılaşana kadar. Haftada 3 defa kullandığım bu ürün sivilcelerimi ve hatta sivilce izlerimi bile geçirdi.

Cosrx – Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser – Akne Önleyici Temizleme Jeli

Ürünün içerisinde salisilik asit bulunuyor. Bu da akne ve leke izlerinin yok olmasını sağlıyor. Tabii sivilce karşıtı temizleme jellerinde en büyük problemlerden biri de tahriştir. Özellikle benim gibi cildiniz çok hassas ise jeller kaşınma ve tahrişe sebep olabiliyor maalesef. Ama Cosrx akne önleyici temizleme jeli içerisinde çay ağacı yağı olduğu için tahriş etmeden kolay ve etkili bir cilt temizliği sağladı. Ürün hakkında yorumları da göz attım. Cosrx salisilik asit temizleyici kullananlar çay ağacı özelliğinden oldukça memnun olduklarını yazmışlar.

Ek olarak bu ürünün ph değerinin yüksek olduğunu belirtmek isterim. Bu nedenle cildi kurutabiliyor. Yani kuru ve normal ciltliler için uygun değil. Eğer bu cilt tipine sahipseniz By Whistrend – Acid Duo 2% Mild Gel Cleanser 150 ML size daha uygun olacaktır.

Ürünün Cilt Tipi: Karma, yağlı, akneli cilt tipleri için idealdir. Kuru ve normal ciltler By Whistrend – Acid Duo 2% Mild Gel Cleanser ürününü tercih etmelidir.

Gelelim sabah rutinlerime. Bundan 2 ay kadar önce yalnızca yukarıda belirttiğim Cosrx akne önleyici jel ürününü kullanıyordum. Bu ürünü hali hazırda yüzümde oldukça belirgin olan sivilcelerim için yoğun araştırmalar ile kullanmaya başlamıştım. Fakat cildimde yalnızca sivilce oluştuğu zaman değil, oluşmaması için de iyi bir temizleyici kullanmam gerektiğini fark ettim. Bu nedenle düzenli olarak sabah makyaj öncesi rutinlerime Cosrx – Low Ph Good Morning Gel Cleanser ürününü ekledim.

Cosrx Low Ph Good Morning Temizleyici Jel

Bu nazik Cosrx jel temizleyici ciltteki aşırı yağı ve ölü cilt hücrelerini etkili bir şekilde temizliyor. Aynı zamanda düşük pH değerine sahip olduğu için cilt bariyerine zarar vermiyor. İlk kullandığınızda yüzünüz çok kuru gibi hissedebilirsiniz fakat birkaç kullanımdan sonra bu düzeliyor. Eğer cildiniz fazla kuru ise kullandıktan sonra nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Bu arada bu ürünü ben sabahları kullanıyor olsam da siz normal temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. Eğer gerçekten düzenli kullanırsanız 1 ay sonra etkisini mükemmel şekilde görmeye başlıyorsunuz. Ben artık sadece olan sivilcelerimi yok etmek değil, çıkması muhtemel olanları önlemek ve yüzümü temiz tutmak için bu ürünü kullanmaya başlamıştım ve son derece memnun kaldım. Bu nedenle Cosrx good morning temizleme jeli yorumlarım son derece olumlu. Biraz araştırma yaptım ve Cosrx low ph temizleyici kullananlar da üründen son derece memnun.

Cosrx – AC Collection Yatıştırıcı Köpük Temizleyici

Bu ürün Cosrx akne önleyici temizleme jelinin geliştirilmiş bir versiyonu. Diğerinden farklı olarak yatıştırıcı bir etkiye sahip. Böylece geleneksel sivilce kurutucu ürünlerin aksine gerginlik hissi yaratmadan cildi nazikçe temizliyor. Eğer cildiniz çok hassas ise ve bu tarz ürünlerden sonra çok gergin hale geliyor diyorsanız Cosrx temizleme jeli yerine AC Collection yatıştırıcı köpük temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Cosrx AC Collection Yatıştırıcı Köpük Temizleyici‘nin yumuşak ve günlük kullanıma uygun akıllı yapısı ile sivilce oluşumuna meyilli cildinizi kurutmadan – germeden etkili şekilde temizleyebilirsiniz.

Kore cilt bakımı ürünleri gerçekten cildime çok iyi geldi. Özellikle Cosrx markası ile iyi ki tanışmışım diyorum. Çünkü beyaz tenliyim ve tam yanaklarımın üzerinde çıkan kırmızı irinli sivilceler gerçekten canımı çok sıkıyordu. Ben Cosrx ürünlerini korendy.com.tr web adresinden satın alıyorum. Sizde oradan güvenle alışveriş yapabilirsiniz arkadaşlar.

Bu arada 3 ürünü birden denemek istemiyorum. 1 ürünü denemeye başlayıp cildime iyi gelirse diğerini satın almak istiyorum diyorsanız Korendy siparişleriniz de tester seçimi yapabilirsiniz. Böylece 1 ürünü kullanırken diğer ürünü deneyimleme şansınız olur. Korendy siparişler ile birlikte cilt yapınızı tanımanız için muhteşem bantlarda gönderiyor. Bu sayede cildinizin nasıl olduğunu biliyor ve buna yönelik ürünleri inceleyebiliyorsunuz. Ürünlerin linklerini sizler için isimlerin üzerine linkledim. Tıklayıp inceleyebilirsiniz. Aşağıya Korendy web adresini de ekliyorum. Eğer diğer kore kozmetik ürünlerine de göz atmak isterim derseniz tıklayabilirsiniz.

Biz sonraki blog yayınında görüşmek üzere. Sevgiler…

www.korendy.com.tr/

 

İçeirk HK: Cosrx salisilik asit temizleyici kullananlar, Cosrx low ph temizleyici kullananlar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı