Makyaj

Bronzer Önerileri ve Bronzer Kullanımı Hakkında Her şey!

Bronzer ne demek?, bronzer allık ürünleri, bronzer fiyatları ve önerileri için her şey içeriğimizde....

Merhaba Buğulu Kadınlar 🙂

Bronzer kullanımı ve yüze sağladığı etki konusunda yazmak istedim bugün. Öncelikle bronzer ne demek buna bir açıklık getirelim. Çünkü makyaja yeni başlamak isteyen ve araştırma yapan kadınların da bilgisi olsun istiyorum.

Genel anlamı ile bronzerı mat ve kahverengi allık olarak düşünebilirsiniz. Tabii tıpkı allık gibi bronzer ürünlerinin de toz ve stick şeklinde olan modelleri mevcut. Peki bronzer ne işe yarar? derseniz, bu ürün yüzünüzü ısıtmanıza yardımcı olur ve boyutlu bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Makyaj yaparken fondöteni sürdükten sonra yüzünüzü bir inceleyin. Tek renk ve boyutsuz bir yüz, fondöten sürmüş olsanız dahi canlı görünmez. Bu nedenle küllü ya da kahve tonlarında bronzer kullanımı yaparak yüzünüzü ısıtabilir ve canlı gösterebilirsiniz. Bugün bronzer önerileri de sunacağım sizlere. Uygun fiyatlı bronzer nereden elde edebilirsiniz hepsini konuşacağız 🙂 Ama önce bronzer uygulaması hakkında detayları ileteyim. Bronzer nasıl kullanılır? nasıl seçilir vs…

Yüzü iyi kontürlemek için iyi bir bronzer fırçası tercih etmeniz gerekir. Çünkü bronzerı iyi dağıtmazsanız çok kötü bir görüntü oluşuyor. İlk kullanmaya başladığınız süreçte yoğun olarak sürmezseniz daha iyi dağıtabilirsiniz. Genelde ilk hatalar Instagram videolarına bakılarak sürülen kocaman çizgiler ile yapılıyor. Hafif başlayın ve yoğunluk arttırmak isterseniz azar azar devam edin derim.

bronzer kullanımı

Yukarıda gördüğünüz görseldeki koyu kahve rengi alanlar bronzer sürülen yerler. Burada stick kullanılmış. Ama tercih etmeyenler toz bronzer da kullanabilir. Ben şahsen toz bronzerları daha çok seviyorum. Özellikle yanakların altındaki alanda toz bronzerları daha iyi kullanabiliyorum. Ardından fırçada kalan ürün ile şakaklarıma uygulama yapıyorum ve yüzüm anında daha sıcak bir görünüm elde ediyor. İşlem aslında kontürlemek oluyor. Yüz kontürü yapmış oluyorsunuz ama bunu bronzer yardımı ile yapıyorsunuz.

Şunu da iletmekte fayda var. Eğer stick yani kremsi bronzer kontür kalemi ya da kiti kullanıyorsanız makyaj süngeri ile dağıtmak daha yararlı oluyor. Üstelik fazla uygulamış iseniz kalan fazlasını süngerin temiz tarafı ile hafifletebiliyorsunuz.

Gelelim bronzer önerilerine

Bronzer önerileri blog, bronzer önerisi uygun fiyatlı olarak birçok arama gerçekleştirilmiş. ( seo uzmanı olarak blog yazarken bunları mutlaka değerlendiriyorum ve sorularınıza en iyi yanıtları vermeye çalışıyorum ) Ben bronzer seçimini her zaman mat ürünlerden yana kullanıyorum. Simli bronzerları günlük makyaj için abartı buluyorum. Bu nedenle thebalm desert bronzer tercih ediyorum. Mat ve dağıtması kolay bir ürün. Pigmenti de yüksek yüzünüzde tozutmuyor. Hemen uçup gitmiyor. Fiyatı 81,95 TL.

Bu fiyat bana çok fazla. Daha uygun fiyatlı bronzer önerisi yok mu? Derseniz tabii ki var. Beaulis burn it bronzer. Fiyatı 17,95 TL. Gayet uygun bir fiyat bence. Onunda kadife bir yapısı var ve fiyat performans değerlendirmesi yaparsak kesinlikle iyi.

Bronzer uygulaması nasıl yapılır öğrendikten sonra yine bir dipnot paylaşayım. Kesinlikle allık uygulaması yapın. Ben bundan bir süre önce allıktan gerçekten nefret ederdim. Hiç yakışmıyor bu ne derdim. Ama bronzer üstüne sürülen allık yüzü bambaşka yapıyor. Hem bronzer’ı hem allığı sürekli yanımda taşıyamam diyenler için de önerim var. Watsons mağazalarında first time bronzer allık paletleri var. İçinde hem allık hem highlighter hem de bronzer bulunuyor. Küçük bir palet. Tam çantaya atmalık. Benim gibi gün içinde mutlaka allığın ve highlighterın üstünden mutlaka geçmek isteyenlerdenseniz paleti tercih edebilirsiniz. Fiyatı 22 TL idi sanırım.

 

Bugünlük bu kadar. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Buğulu Makyajı takipte kalın! 🙂

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı