GenelMakyaj

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır, siyah buğulu göz makyajı, dumanlı göz makyajı için gerekli malzemeler, buğulu göz makyajı 2019,

Evet kızlar hepinizin hemen hemen her zaman pratik bir yöntem aradığı siyah dumanlı göz makyajı için püf noktaları yazdık!

Dumanlı göz makyajı için gerekli malzemeler ve tüm detaylar içeriğimizde…

Öncelikle dumanlı makyaj demenin iyi dağıtılmış siyah far demek olduğunu unutmayın. Yani göz makyajınızı yaparken cildinizde iyi bir zemin hazırlayın ve farı etkili şekilde dağıtmayı bilin.

Gözlerinize mutlaka göz bazı uygulayın. Çünkü baz, farların pigmentasyonunu koruyor ve makyajınız gün içinde silinip canlılığını kaybetmiyor. Farın ardından gözlerinize doğal bir zemin rengi belirleyin. Eğer gece dışarı çıkıyorsanız açık gri ya da beyaz birazdan uygulayacağınız siyah farda daha etkileyici duracaktır.

Tüm göz kapağınıza uyguladıktan sonra bir far fırçasını hafifçe siyah fara dokundurun ve göz kapağınızın dış kenarına fırçayı değdirin. Rengin geçtiğini gördükten sonra temiz ve far fırçası dışında daha pofuduk ve kıllı bir dağıtma fırçasını elinize alın. Katman halinde duran siyah farı güzelce gözünüzde karıştırarak dağıtın. İç katlanma bölgelerine de dağıtma fırçasında kalan hafif siyah farı gezdirin. Temiz fırça harika bir buğulu makyaj ortaya çıkarır.

Genellikle bayanlar farı sürdükleri fırça ile dağıtmaya çalışıyor böylece ortaya hiç yumuşak olmayan keskin bir far görünümü çıkıyor ve gerçekten hiç güzel görünmüyor. Eğer fırçanız yoksa ( evde unutmuş olabilirsiniz ) elinizle bile farı hafifçe dağıtabilirsiniz.

Kahverengi göze dumanlı göz makyajı gerçekten çok yakışıyor. Gözleri renkli değil diye üzülen bayanlar siyah dumanlı göz makyajı ile gözlerini belirginleştirebilir.

Bahsettiğim gibi siyah dumanlı göz makyajı ya da başka bir deyiş ile buğulu göz makyajı yapmak isteyenlere püf noktanın temiz karıştırma fırçası olduğunu belirtmek isterim. Bir fırça ile gölge yapmak istediğiniz rengi alın ve göz kapaklarınızın dış kısmına yayın. Ardından temiz bir fırça ile güzelce yayın ve yumuşak bir görünüm elde edin.

Dipnot olarak ; Dumanlı göz makyajlarında gözlerinize beyaz renk göz kalemi uygularsanız daha büyük ve aydınlık bakışlar elde edebilirsiniz. Göz kalemini göz içinize uygulayın ve kirpik dibine de gölge yaptığınız fardan ince bir geçiş sağlayın.

Aşağıya;

Uygulamanızı kolaylaştıracak bir görsel ekliyorum. Görselde siyah farı daya yoğun uygulayabilir ve daha belirgin bir dumanlı makyaj yapabilirsiniz 😉

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı