GenelMakyaj

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak makyaj nedir? Evde ıslak makyaj nasıl yapılır?Islak makyaj görünümü nasıl elde edilir?

Konumuz Islak Makyaj!

Merhabalar. Bugün özellikle yaz aylarında kullanılan ve gelinlerin de yaz düğünlerinde tercih ettiği ıslak makyaj nasıl yapılır? sorusuna yanıt bulacağız. Bu makyaj stili benim yaz kış yapmaktan keyif aldığım bir stil açıkçası.

Islak makyaj yüzün daha canlı ışıltılı ve adından da anlaşılacağı üzere ıslak bitişli göründüğü bir makyaj stilidir. Burada matçılar ve canlılık severler karşıt görüşler sunabilir 🙂 Bu makyaj türünde baz ve fondöten özenli seçilmelidir. Ancak ben ıslak makyaj uygularken fondöten dışında daha çok cc krem kullanmaya tercih ediyorum. Pure Beauty’nin bir cc kremi. Yazının altında görselini ekledim.

  • Yüzünü Yıka Ama Tamamen Kurulama!

Evde ıslak makyaj görünümü elde etmek için öncelikle cildinizi güzelce temizleyin. Mümkünce cilt tipinize uygun bir tonik kullanın ve yüzünüzü yıkayın ancak tamamen kurulamayın! Yüzünüz hafif nemli kalsın ve nemli yüzünüzün üzerine bebek yağı uygulayın. Bu hem daha rahat bir uygulama hem de ıslak görünümün püf noktasıdır bayanlar.

  • Süngerler de Islak Olsun

Bebek yağının ardından kapatıcı ve fondöteninizi kullanmak için kuru bir sünger kullanmaktan kaçının bu yüzünüzde ıslak görünümü de emer ve etki kısa sürer. Süngerinizi güzelce suyun altına tutun ve sıkın. Ardından fondöteni ve kapatıcınızı uygulayın.

  • Işıltı Şart  

Islak makyaj yapmanın büyük bir püf noktası da yüzde etkili aydınlık sağlamaktır. Kaş altlarınızı göz pınarlarınızı ve şakaklarınızı highligter ile ışıltılı hale getirin. Dudaklarda ise ben ışıltılı makyajda net renkli rujlar değil de daha lip balm tarzı dudaklar seviyorum. Bu nedenle hafif bir balm ve üzerine fırçam ile highligter uyguluyorum. Ama balm’ı biraz tatlı ve belirgin renkte tercih ediyorum ki makyajım öne çıksın.

Tüm uygulamanın sonunda sabitleyici spreyi unutmayın. Çünkü havalar oldukça sıcak. Islak makyajın terleme ile kaybolmasını ya da kötü görünmesini istemiyorsak mutlaka sabitleyici sıkalım.

Bu yöntem evde ıslak makyaj yapmanın en pratik yolu. Yüz hem canlı görünüyor hem de aşırı renkli makyaj sevmeyenler için modern ve şık bir görünüm elde ediyor. Özellikle işe giderken bu makyajı yapmanızı tavsiye ederim. Basit canlı ve zarif bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Bu arada ıslak makyaj yapma yöntemini anlatırken lip balm tercih ettiğimi söyledim ama kırmızı bir ruj ile yalın yüzünüze güzel bir renkte katabilirsiniz.

Islak makyaj fondöteni tercih etmediğimi başta belirtmiştim. Ben pure beauty cc krem kullanıyorum. Islak bitişli bir cc krem. Üstelik sivilce de yapmıyor fazla fondöten kullanmayı sevmiyorsanız kesinlikle bir tane alın. İndirim sürecinde baya uygun oluyor fiyatı.

cc krem ıslak makyaj öneri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı