Sağlıklı Yaşam

Elma Sirkesi Hayatınızda Püf Nokta Olarak Kullanacağınız 5 Farklı Alan

elma sirkesi faydaları, Elma sirkesinin kullanımı, Elma sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir, elma sirkesi gargara,

Elma sirkesi gerçekten mucizevi bir şey. Eğer elma sirkesini yalnızca yeşillikleri arındırmak için kullanıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz demektir. Peki elma sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir? Elma sirkesi içmek nelere etki eder? Hepsi sizleri için yazdım 🙂

Elma sirkesi ile gargara

Sürekli boğaz ağrısı çekenler el kaldırsın! Elma sirkesi faydalarının belki de en iyisi ile sizlerleyim. Eğer boğaz ağrıları canınızı sıkıyorsa ve kısa sürede kurtulmak istiyorsanız 2 su bardağı suyun içerisine yarım çay bardağına yakın elma sirkesi dökün ve gargara yapın. 3 saat ara ile tekrar edersiniz etki edecektir. Elma sirkesi gargara ile bakterileri daha kısa sürede def edersiniz.

Elma Sirkesi İçerek Mide Ekşimesini Yok Edin

Elma sirkesi içmenin faydaları oldukça fazla. Bunun içerisinde mide ekşimesi de var. Sürekli yaşadığınız böyle bir sorun var ise 2 çay kaşığı sirkeyi bir bardak suya katıp içebilirsiniz. Sirke sindirmekte olduğunuz yiyecekleri daha kısa sürede hazmetmenizi de sağlar. Bu nedenle yoğun bir mide asidi salınımı yaşanmaz.

Kepeğe Elma Sirkesi İle Elveda

Saçlarımız kepeklendiğinde gerçekten rahatsız hissediyoruz. Düzeltme sürecinde şampuan değişikliğine gittiysek bazen kepek daha da yoğunlaşabiliyor. Bunun önün geçmek mümkün. Elma sirkesi kepek için nasıl kullanılır? sorusunun yanıtını hemen verelim. Elma sirkesini bitmiş bir saç spreyinizin içine dökün ve su ile karışım yapın. Ardından bu karışımı saçlarınıza güzelce sıkın ve 20 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın.

Sirkenin Cilt Güzelliğine Etkisi

Elma sirkesi harika bir cildi de beraberinde getiriyor. Eğer cildinizde sorunlar var ise 1 su bardağına birkaç çay kaşığı sirke dökün ve için düzenli içtiğinizde cildinizdeki değişimi sizde fark edeceksiniz.

Ayak Kokusu İçin Elma Sirkesi

Ayak kokusu sirke ile çözülebilir. Üstelik çokta doğal olur. Farklı ürünlere para vermeden önce ayaklarınızın soğuk sirkeli suda bekletmeyi deneyin. Haftada 3 kez sirkeli suda ayaklarınızı bekletin. Koku azalmaya başladığında ise temiz bir beze sirke dökün ve buz dolabında soğutun ardından bezi ayaklarınıza sürün.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı