Genel

Yaz Bitişi ve Kışa Sağlıklı Hazırlık

Evet ne yazık ki yaz artık bitti. Yağmurlu günlerin başlangıcını yaptık. Yaz mevsimi biz kadınlar için aslında her zaman daha elverişli. Çünkü açık havada sporumuzu yapabiliyor ve akşam yürüyüşlerine çıkabiliyoruz. Kışın hava şartları ve etkileyici soğuk spor imkanlarımızı kısıtlıyor.

Peki kışa sağlıklı bir şekilde hazırlanmak ve yaz fitliğimizi korumak için neler yapmalıyız? 

Öncelikle havaların sizi miskinleştirmesine kesinlikle izin vermemelisiniz. Kahvaltı yapamadığınız ve acil çıkmanız gereken soğuk sabahlarda meyve sıkacakları en büyük yardımcınız olacak. Biraz brokoli ve salatalığı meyve sıkacağından geçirerek kendinize harika bir sabah detoks suyu hazırlayabilirsiniz. Ayrıca eğer hava çok soğuk değilse 1 durak erken inip yürümeye özen gösterin. Çünkü yaz gibi rahat yürüyüşlere çıkamadığınız için kaloriler kilo yapmaya devam edecektir. 🙁

Kış yemekleri deyince akla bakliyatlar geliyor. Ancak sürekli barbunya, fasulye ya da nohut ağırlıklı beslenmeyin. Sebzeleri yemeklerinizden eksik etmemeniz gerek. Aynı zamanda salata tüketmeniz sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Birde su faktörü var. Kış ve sonbahar sabahları kendinize evden çıkmadan önce limonlu maydonuzlu su hazırlayabilir ve yolculuk sürecinizde bu suyu tüketebilirsiniz. Maydonoz muhteşem bir kilo verdiricidir. Limon ise ödemi yok eder ve kilo vermenize yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı