Bakım Önerileri

Kış İçin Cilt Bakımı Rutinim ve Kullandığım Ürünler

kış için cilt bakımı, kış için cilt bakım önerileri, kış aylarında doğal cilt bakımı, sivilce tedavisinde cilt bakımı,

Merhaba sevgili Buğulu Makyaj okurları;

Malum kış geldi. Ciltlerimiz kurumaya başladı. Bugün sizlerle kış aylarında uyguladığım cilt bakım rutinimi paylaşacağım. Yaklaşık 2 aydır sivilce tedavisi görüyorum. İlaçlar, kremler ve diğer tedavi ürünleri derken cildim çoğu zaman kuruyor. Hali hazırda kuru ağırlıklı karma bir cilde sahibim. Bu nedenle kış dönemi benim için cilt bakımı ayrı bir önem taşıyor. Dilerseniz kullandığım ürünleri sırası ile detaylı şekilde anlatmaya başlayayım!

Cilt temizliği hayatımda her zaman ayrı bir noktada bulundu. Hiçbir zaman makyajı ile uyuya kalabilen biri olamadım. Her akşam cildimi temizlemeye ve nemlendirmeye özen gösteren biri oldum. Fakat sivilce sorunu ne yazık ki bazen tüm bunlara dikkat etseniz dahi farklı etkenler nedeni ile baş gösterebiliyor. Bu nedenle sivilce tedavisinde sabırlı olmak ve doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Ben hem sivilce sorunumdan önce hem de tedavi gördüğüm bu süreçte temizleme jeli olarak Korendy By Wishtrend Acid Duo Arındırıcı Jel ürününü kullanıyorum.

By Wishtrend Acid Duo Arındırıcı Jel

Bu ürün benim gibi hassas ciltlere özel bir ürün. Yüzünüzü kurutmadan derinlemesine temizliyor. Her gün makyajımı çıkardıktan sonra yüzüme uyguluyorum. pH değeri 5.5 olan bu jel temizleyiciyle cildinizi tahriş etmeden ve nem seviyesine zarar vermeden temizleyebiliyorsunuz. Ben kuru ağırlıklı bir cildim fakat T bölgem maalesef yağlı. Bu Korendy arındırıcı yüz temizleme jeli cildimdeki fazla sebumu uzaklaştırıyor. Böylece T bölgem gün içinde yağlanmıyor. Peki ürünü nasıl kullanıyorum?

FOREO LUNA Mini 3

Yaklaşık 2 aydır sivilce tedavisi görüyorum ve 3 aydır da FOREO LUNA mini 3 kullanıyorum. Öncelikle şunu söylemem gerekir. Benim gibi sivilceleriniz ile başınız dertte ise mutlaka cilt yapınıza uygun bir FOREO edinin. Cihaz tüm süreçte cildimi temizleme konusunda en iyi yardımcım oldu. Muadil ürünlere de kesinlikle yönelmeyin. Çünkü muadil ürünler anti-bakteriyel hijyenik silikona sahip değiller. Bu nedenle yüzünüzün belirli bölgelerinde bulunan sivilceleri de muadiller ile tüm yüzünüze yaymış olacaksınız. Benim FOREO tercih etmemdeki en büyük etken budur. FOREO kesinlikle bakteri üretmiyor. Üstelik yüzeyine bir kere dokunduğunuzda neden muadil almamanız gerektiğini anlıyorsunuz gerçekten. Yumuşak ve nazik bir bakım sağlıyor. Ben kış bakım rutinimde By Wishtrend temizleyiciyi FOREO Luna mini 3 ile kullandım. Sivilce tedavimi destekleyen LUNA ürününden de çok memnun kaldım.

FOREO ürünleri konusunda herkesin araştırma içerisinde olduğunu görüyorum. Ürünü deneyimleyen biri olarak tamamen memnun kaldığımı ifade etmek isterim. Cilt bakımına sürekli para ödemek yerine her an sizinle olacak ve cildinizi derinlemesine temizleyecek bir ürüne sahip olmak çok daha mantıklı.

FOREO LUNA Mini 3 Glow Boost Modu

FOREO LUNA mini 3 ürününde Glow Boost modu da bulunuyor. Hazırlanmak için fazla vaktinizin bulunmadığı zamanlarda 30 saniyede mükemmel bir yüz temizliği yapabiliyorsunuz. Sivilce tedavisi sürecinde akşamları Extretin isimli bir jel kullanarak uyuyorum. Sabahta uyandığımda bu jeli cildimden arındırmak için FOREO LUNA mini 3’ün Glow Boost modunu tercih ediyorum. Kısa sürede yüzüm hem jelden arınıyor hem de temizleniyor. Tekrar belirtmek istiyorum. FOREO’nun muadil ürünlerini kesinlikle önermiyorum. Sivilceleri yüze daha da yayıyor ve bazı ciltlerde alerjik sorunlar meydana getirebiliyor.

Gelelim serum ve nemlendirme aşamasına…

Kış aylarında tedavi gördüğüm bu süreçte sivilceleri iyileştirmek ve yüzümü desteklemek için Propolis içerikli bir yüz serumu tercih ediyorum. Yine By Wishtrend ürünü. İsmi de Polyphenol in Propolis Akne Ampulü. Linke tıklayarak ürünü inceleyebilirsiniz.

%15 oranındaki doğal ve mucizevi propolis ile cildinizin bağışıklık sistemini güçlendirip, sivilcelerinizi, pigment lekelerinizi, kızarıklıklarınızı iyileştirmeye yardımcı oluyor. Beni Instagram üzerinden takip edenler bilirler. Bu ürün için geçtiğimiz ayda bir çekilişte düzenlemiştim. Son adım olarak da krem ile nemlendirme sağlıyorum. Bunun için de Neutrogena Besleyici Bakım Kremi kullanıyorum.

Benim kış bakım rutinim bu şekilde. Sivilce tedavisine halen devam ediyorum ve FOREO, kullandığım temizleyici ürünlerin etkisini büyük oranda arttırdı. Önceden yüzümü temizlemiyormuşum, bunu fark ettim. Elle yıkamak, yüzü ölü derilerden arındırmadığı gibi etkili bir temizlikte sağlamıyor. Düzenli kullanım ile bunu daha da iyi anladım. FOREO ya da kullandığım diğer cilt bakım ürünleri hakkında herhangi bir sorunuz olursa @bugulumakyaj Instagram hesabım üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.
Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı