Bakım Önerileri

Evde Tırnak Uzatma Yöntemleri – Muhteşem Öneriler

Evde hızlı tırnak uzatma yöntemleri , Tırnak uzatma kürleri, Tırnak uzatma kremleri, Tırnak uzatma hileleri

Evde tırnak uzatma yöntemleri ile ilgili olarak sizlerleyim 🙂

Çoğu kadın tırnaklarının sürekli kırılmasından, uzamamasında şikayetçi. E  kadın olarak da hepimiz bakımlı ellere ve uzun güzel tırnaklara sahip olmak istiyoruz. Peki ne yapabiliriz?

Öncelikle tırnaklarını uzatmak için öyle kuaförlere tonlarca para verip takma protezler yaptırmanıza hiç gerek yok. Tırnaklarımı sürekli takma sananlar olduğu için sizlere birçok ufak yöntem yazmak istedim. Ancak tırnak kırılması öyle yalnızca görüntüsel bir sorun olarak algılanmasın lütfen. Eğer sürekli uzamayan kırılgan tırnaklarınız var ise muhtemelen doğru beslenmiyorsunuz ve aynı zamanda doğru bir tırnak kesme işlemi yapıyorsunuz demektir.

Protein ağırlıklı beslenmek güçlü tırnaklara sahip olmanın altın kuralı arkadaşlar. Ama sadece iyi beslenmekle değil arada ufak bakımlar yapmakta tırnağınızın gücüne güç katar. Benim en sevdiğim yöntem zeytinyağı ve limon ikilisi.

Tırnak Uzatma Yöntemi – Limon Zeytinyağı

Limon suyu ile tırnak uzatmak için derin bir kap alın. İçerisine biraz limon sıkın limon suyunun yarısı kadar da zeytinyağı. Karıştırın ve tırnaklarınıza kulak pamuğu ile güzelce uygulayın. 15 dakika bekletin. Ardından ellerinizi güzelce yıkayın ve kurulayın.

Kalyon – Şeffaf Cila Oje

Evet bu karışım tırnaklarınıza iyi geldi ama tam bir güç toplaması için ellerinizi kuruladıktan 1 saat sonra besleyici kalyon oje sürebilirsiniz. Eğer elinizde yoksa şeffaf oje de sürebilirsiniz ama benim tercihim kesinlikle kalyon olur. Bu ojeler tırnaklarınızın uzamaya başlayacağı dönemde bakımlı görünmesine de fazlasıyla yardımcı oluyor 🙂

Hızlı tırnak uzatmak için doğru tırnak kesmeniz gerekli .Peki tırnaklar nasıl kesilmeli? Öncelikle tırnak sert bir yapıya sahip olduğu için kesmeden önce ılık suda bekletmeniz yararlı olacak. Belki de duştan sonra tercih edersiniz çünkü sürekli tırnak kesmek için ılık su seansı yapmak sizi zorlayabilir 🙂 Ardından el tırnaklarımızı oval ayak tırnaklarımızı düz yani kare olarak kesmeliyiz. Çok derin kesmemeye özen göstermeliyiz. Yanlış tırnak kesmek tırnak batmasına ve bunun gibi birtakım olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Tüm bunlara ek bir öneri daha. Tırnak uzatma kremleri için lapitak tırnak bakım kremini denemenizi önerebilirim. Ben oldukça memnunum. Üstelik 8,50 gibi uygun bir fiyata sahip.

Sevgiyle kalın. Sorularınız için yorumlarda buluşalım 🙂

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı