Genel

Buğulu Göz Makyajında Püf Noktalar

Buğulu göz makyajı her kadını daha çekici kılmıyor mu? Makyaj bir kadına gerçekten çok değiştiriyor ve özellikle göz makyajı kadına bambaşka görünümler kazandırıyor. Bugün sizlere buğulu göz makyajı denerken hüsrana uğramamanız adına uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri yazmak istedik.

1- Makyaj Bazı Kalıcılık Sunar!

Evet kızlar makyaja başlamadan önce bir göz bazı sürmeniz, farın ya da uygulayacağınız kalemin aynı şekilde kalmasına yardımcı oluyor. Bazsız uygulamada ise gün içerisinde renk pigmentasyonunu kaybediyor ve bakışlar canlılığını yitiriyor.

2- Sıcak Bir Alt Ton Seç

Bazın ardından makyajı oturtacak ve alt ton oluşturacak doğal bir rengi tüm göz kapağına uygula. Buğulu makyaj yapmak istemediğin, daha doğal günlük makyaj uygulayacağın zamanlarda ise yalnızca bu alt tonu kullanıp bol rimel uygulayarak fresh bir görünüm kazanabilirsin 😉

3- Gölgeni Belirle

Kullandığın alt tonun daha koyu bir rengini gözlerinin katlanma alanına uygula ve temiz bir fırça ile iyice dağıt. Bu keskin geçişleri önleyecek ve buğulu bir kadın olmana yardımcı olacak.

4- Göz Pınarlarını Aydınlat

Makyajının gölgesi ve buğulu görüntüsünü arttırmak için göz pınarlarına ve kaş altına aydınlatıcı uygulayabilirsin. Böylece bakışların daha etkileyici görünecek.

5- Rimeli Bekleyerek Sür

Evet kızlar bunu denememiş olabilirsiniz ama daha ilk katta bol rimel uygulamaya çalışırsanız yeterince kıvrık kirpikler elde edemezsiniz. Rimelinizin ilk katını sürdükten sonra yaklaşık 30 saniye bekleyin ve ikinci katı zikzaklar çekerek uygulayın. Sonucun daha etkileyici olduğunu göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı